Zdenko Majer - Veselý Kosec
Zdenko Majer - Veselý Kosec

Veselý Kosec - špecialista na kosenie kosou 

Kosiť ručnou kosou ma naučil môj otec pred viac ako 20 rokmi. Rodičovská záhrada bola veľmi strmá, a neexistovala technika, ktorou by bolo možné ju bezpečne pokosiť. Dodnes kosím ručne, nie preto, že by som lpel na tradíciách alebo nemal kosačku či krovinorez. Robím to, pretože dobre naostrú kosu považujem za nástroj, ktorý aj v 21. storočí môže konkurovať moderným strojom a ľahko sa s ňou pracuje. Navyše, kosenie kosou prináša radosť z pohybu. Túto radosť by som chcel zdieľať aj s vami.

Čo prináša na trh Veselý Kosec? 

Overení výrobcovia - kvalitné výrobky od renomovaných výrobcov ako sú Schröckenfux, Picard, či Rozsutec. Ponúkame len rokmi overené značky, ktoré sú zárukou spokojnosti používateľa.

Odborné poradenstvo - roky praxe nie sú všetko. Aby sme vám poskytli čo najlepšie rady, snažíme sa vzdelávať v obore. Sme členmi Sensenveraich Österreich, sledujeme odborníkov doma i v zahraničí.

Nadštandardný servis - kvalitné ručné kovanie kosy, oprava poškodení a snaha o čo najrýchlejšie doručenie sú u nás samozrejmosťou.

Ponuka vzdelávania - Kosenie kosou nás baví a chceli by sme, aby ste tú radosť pocítili aj vy. Preto v našej ponuke nájdete rôzne kurzy, na ktorých vám tento pocit radi sprostredkujeme.


Ako som sa stal Veselým Koscom? 

Okolo roku 1999 - Asi tam sa datujú moje začiatky s kosením, keď som od otca dostal prvú kosu a pod jeho dohľadom som sa začal učiť kosiť v našej rodinnej záhrade. Odvtedy som pravidelne kosil záhradu a občas pomáhal kamarátom.

Rok 2004 - S partiou kamarátov sme sa pustili do rekonštrukcie koliby na Novej Ceste, ktorá je dnes známa ako útuľňa Partizán, neďaleko Strelníckej Bukoviny.

Okolo roku 2008 - K starostlivosti o útuľňu pribudla každoročná akcia "Kosenie zadných lúk" s podtitulom "Záchrana horských lúk a návrat k tradícii viacdňovej kosby", ktorú si od vtedy nenechám ujsť. 

Roky 2016 - 2018 - Nasťahoval som sa do vlastného domu so záhradou a založil som rodinu.

Rok 2021 - Rozhodol som sa kosiť náš pozemok, vrátane trávnika, výhradne ručnou kosou. Experiment trvá do dnes. 

Rok 2022 - Objavil som továreň Schrockenfux a zistil, že nie je kosa ako kosa. 

Rok 2023 - Založil som e-shop Veselykosec.sk, získal som Certifikát učiteľa kosenia od Rakúskeho koseckého spolku a uskutočnil som prvé kurzy kosenia.