PRE JEDNOTLIVCOV, RODINY A SKUPINY

KURZ KOSENIA KOSOU

je určený pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť kosiť kosou s ľahkosťou, efektívne, bez väčšej námahy a vyskúšať si to zábavnou formou pri skupinovom kosení. Súčasťou kurzu je aj úvod do kovania. 

KURZ KOVANIA

vás naučí, ako naklepať vašu kosu tak, aby ste z kosenia mali skutočne radosť. V praxi si vyskúšate viaceré metódy kovania a sami sa rozhodnete, ktorá z nich bude pre vás tá pravá. Okrem kovania sa naučíte ako opraviť poškodené ostrie a získate množstvo ďalších tipov a rád ako sa starať o vašu kosu.  

INDIVIDUÁLNY KURZ VO VAŠEJ ZÁHRADE

 je na mieru prispôsobený vašim požiadavkám. Ste úplný začiatočník a chcete sa učiť pod dozorom, v pokoji, vo vlastnej záhrade? Vylepšiť intuitívne nadobudnutú techniku so skúseným parťákom pri kosení vášho pozemku, alebo sa zamerať na dosiahnutie dokonalého kovania? Oslovte nás a staňte sa aj vy Veselým Koscom! 

Všetky kurzy čerpajú z nepretržitej tradície kosenia trávy ručnou kosou, ktorá sa v našej rodine dedila z otca na syna.  

Pretože byť skúseným koscom neznamená automaticky byť dobrým učiteľom, získali sme v roku 2023 certifikát Učiteľ kosenia Rakúskeho koseckého spolku, ktorý má s organizáciou kurzov kosenia bohaté skúsenosti a metodiku otestovanú na stovkách spokojných účastníkov.


PRE FIRMY A ORGANIZÁCIE

Trocha šport, trocha bojové umenie, trocha tradičné remeslo, trocha trvalo udržateľný rozvoj, ale hlavne zábava, pobyt v prírode a práca v tíme so spoločným cieľom. Veselý Kosec vám ponúka netradičný teambuilding v podobe kosenia tradičnou kosou. Obsah našich kurzov kosenia, alebo kovania, na mieru prispôsobíme vašim požiadavkám a spestríme vašu firemnú akciu. 


Prevádzkujete hotel, či penzión? Je vašim poslaním ochrana životného prostredia, trvalo udržateľný rozvoj alebo len chcete zachovať na lúke v okolí biodiverzitu? Ponúknite svojim hosťom, klientom či širokej verejnosti niečo špeciálne. Veselý Kosec pre vás pripraví zaujímavý interaktívny program, ukážky kosenia kosou a kovania kosy, ktoré zaujmú predovšetkým ľudí s blízkym vzťahom k prírode a tradičným remeslám. 

Kontaktujte nás, zabezpečíme certifikovaného učiteľa kosenia, materiál pre účastníkov a navrhneme program na mieru.