Rakúska kosa FUX

Kvalitná kosa na kosenie trávy FUX. Vďaka o čosi mäkšiemu materiálu ju nakováte s ľahkosťou. Napriek tomu ostáva dlho ostrá a dobre sa s ňou kosí. 

Vyberte si variant:

Cena od 58,00 €
Tabuľka s responzívnym obrázkami
OVERENÝ VÝROBCOVIA ODBORNÉ PORADENSTVO NADŠTANDARDNÝ SERVIS PONUKA VZDELÁVANIA
OVERENÝ VÝROBCOVIA ODBORNÉ PORADENSTVO NADŠTANDARDNÝ SERVIS PONUKA VZDELÁVANIA

Klasický model z dielne rakúskeho výrobcu Schröckenfux. Plochšie telo a špička o niečo bližšie k zemi predurčujú túto kosu skôr na prácu v ľahkom, rovnejšom teréne. Skúsený kosec si ju užije aj v stredne náročnom teréne. Kosa je vyrobená z kvalitnej, mimoriadne kujnej ocele pričom pekne drží ostrie. Ľahko ju naklepe aj začiatočník

Približná váha:

60 cm - 450 g

70 cm - 475 g

80 cm - 550 g

Akú veľkosť kosy si zvoliť?

  • 60 cm - kosa vhodná do stiesnených priestorov, alebo ak je potrebné vyhýbať sa množstvu prekážok, ako sú stromy či kamene. Vhodná aj pre nižších, mladších alebo fyzicky slabších koscov.
  • 70 cm - všestranná kosa na kosenie trávy v najrôznejších terénoch vhodná pre väčšinu koscov.
  • 80 cm - kosa vhodná pre fyzicky zdatných, vhodná na kosenie väčších plôch akú sú lúky a veľké záhrady v menej náročnom teréne. 

Rakúska kosa FUX - základné črty:

Na rozdiel od valcovaných produktov, ktoré nájdete v železiarstvách, rakúske kosy FUX ručne kované. Sú ľahšie ako bežné kosy (150 g pri 80 cm kose), materiál je tenší a je oveľa jednoduchšie ich nakovať.

Pätica s kosy s tŕňom
Pätica s kosy s tŕňom

Pätica s pevného materiálu slúži k upevneniu kosy na kosisko. Je vybavená tŕňom, ktorý zapadá do otvoru na kosiku, čo zabraňuje pohybu kosy do strán.

Kosa spevnená rebrom
Kosa spevnená rebrom

Vrchný okraj kosy tvorí spevnené rebro. Kose dodáva pevnosť a stabilitu a pomáha odhadzovať pokosenú trávu do strany.

Dokonale ostrá kosa
Dokonale ostrá kosa

Kosa je vyrobená z kvalitnej, mimoriadne kujnej ocele pričom pekne drží ostrie. Ľahko ju naklepe aj začiatočník. 

Nevýhody rakúskej kosy FUX:

Náročnosť výroby sa odráža vo vyššej cene. Avšak, ak vezmeme do úvahy neporovnateľnú kvalitu a dlhú životnosť počítanú v desiatkach rokov, investícia do kvalitnej kosy sa napriek vyšším počiatočným nákladom v konečnom dôsledku vyplatí.


Doplnkové služby

Hoci kosy vychádzajú z továrne s nálepkou mähfertig tj. pripravené na kosenie nie je tomu celkom tak. Kosy sú strojovo nakované a opatrené ochranným lakom. Na prácu s takouto kosou sa viac hodí český výraz sekání.

Aby ste z kosenia mali potešenie a zbytočne sa nenamáhali, je potrebné odstrániť 0,5-1 cm ochranného náteru pozdĺž celého ostria z oboch strán a následne kosu ručne nakovať.

Ak sa vám nechce, alebo neviete ako na to nechajte to na nás. Kosu vám doručíme tak, aby ste s ňou mohli ihneď pokosiť váš trávnik, záhradu či lúku.


Mohlo by sa hodiť: