Rasiershnittsense - Kosa pre ľavákov

Novinka

70 cm rakúska kosa značky Schroeckenfux je určená pre ľavákov, ktorí si na prácu so štandardnou kosou nevedia zvyknúť. Podobne ako všetky ručne kované rakúske kosy, aj táto kosa je mimoriadne ľahká, kujná a dobre drží ostrie. Vyniká svojou kvalitou a je navrhnutá tak, aby poskytovala optimálny komfort a efektivitu pri kosení.

Vyberte si variant:

Cena od 75,00 €
Tabuľka s responzívnym obrázkami
OVERENÝ VÝROBCOVIA ODBORNÉ PORADENSTVO NADŠTANDARDNÝ SERVIS PONUKA VZDELÁVANIA
OVERENÝ VÝROBCOVIA ODBORNÉ PORADENSTVO NADŠTANDARDNÝ SERVIS PONUKA VZDELÁVANIA

Rasiershnittsense - Kosa pre ľavákov je určená pre tých, ktorí si vyskúšali kosenie tradičnou kosou vedenou pravou rukou a nevedia si na tento pohyb zvyknúť, pričom pociťujú výrazný nekomfort. V prípade, že ste ľavák a úplný začiatočník, odporúčame vám zakúpiť štandardnú kosu, ktorá reže z prava do ľava. Pre väčšinu ľavákov nie je tradičné držanie kosy problémom.

Z praktických dôvodov v minulosti neexistovali kosy s opačným vedením, pretože pri kosení v skupine je potrebné, aby tráva padala vždy na už pokosenú voľnú plochu. Ak sa chcete podeliť o čaro kosenia v skupine, odporúčame vám nekupovať túto kosu.

Pozor! Kosu nie je možné nasadiť na štandardné kosisko, ale iba na kosisko pre ľavákov.

70 cm  kosa je všestranná na kosenie trávy v najrôznejších terénoch vhodná pre väčšinu koscov.


Doplnkové služby

Hoci kosy vychádzajú z továrne s nálepkou mähfertig tj. pripravené na kosenie nie je tomu celkom tak. Kosy sú strojovo nakované a opatrené ochranným lakom. Na prácu s takouto kosou sa viac hodí český výraz sekání.

Aby ste z kosenia mali potešenie a zbytočne sa nenamáhali, je potrebné odstrániť 0,5-1 cm ochranného náteru pozdĺž celého ostria z oboch strán a následne kosu ručne nakovať.

Ak sa vám nechce, alebo neviete ako na to nechajte to na nás. Kosu vám doručíme tak, aby ste s ňou mohli ihneď pokosiť váš trávnik, záhradu či lúku. 


Mohlo by vás zaujímať: