Rakúska kosa FUX-2010

Novinka

Kvalitná kosa od Rakúskeho výrobcu Schröckenfux s mierne hákovitým nosom.  

Vyberte si variant:

Cena od 63,00 €


Tabuľka s responzívnym obrázkami
OVERENÝ VÝROBCOVIA ODBORNÉ PORADENSTVO NADŠTANDARDNÝ SERVIS PONUKA VZDELÁVANIA
OVERENÝ VÝROBCOVIA ODBORNÉ PORADENSTVO NADŠTANDARDNÝ SERVIS PONUKA VZDELÁVANIA

Model Fux 2010 je výsledkom projektu výskumu a vývoja, ktorý viedol Gerhard Wagner, konzultačný inžinier pre továreň Fux. Jeho cieľom bolo navrhnúť čepeľ kosy, "ktorá kosí najkrajšie". Má mierny hákovitý nos, takže má rovnaký uhol prieniku do trávy ako štandardná kosa (napr. model FUX) na trávu, pričom je ale viac otvorená. Výsledkom je viac pokosenej trávy na jeden záber. Táto kosa je vhodná na kosenie väčších plôch, lúk a trávnikov, kde je terén relatívne nenáročný. Kosa je vyrobená z kvalitnej, mimoriadne kujnej ocele pričom pekne drží ostrie. Ľahko ju naklepe aj začiatočník.

Približná váha:

Akú veľkosť kosy si zvoliť?

  • 60 cm - kosa vhodná do stiesnených priestorov, alebo ak je potrebné vyhýbať sa množstvu prekážok, ako sú stromy či kamene. Vhodná aj pre nižších, mladších alebo fyzicky slabších koscov.
  • 65 cm - šikovná kosa, pre ženy a mladších koscov, kompromis medzi 60 a 70 cm.
  • 70 cm - všestranná kosa na kosenie trávy v najrôznejších terénoch vhodná pre väčšinu koscov.
  • 75 cm - pre skúsenejších koscov, kompromis medzi 70 a 80 cm.
  • 80 cm - kosa vhodná pre fyzicky zdatných na kosenie väčších plôch, akú sú lúky a veľké záhrady v menej náročnom teréne.
  • 90 cm - profi kosa, pre skúsených borcov a športovo založených koscov. 

Doplnkové služby

Hoci kosy vychádzajú z továrne s nálepkou mähfertig tj. pripravené na kosenie nie je tomu celkom tak. Kosy sú strojovo nakované a opatrené ochranným lakom. Na prácu s takouto kosou sa viac hodí český výraz sekání.

Aby ste z kosenia mali potešenie a zbytočne sa nenamáhali, je potrebné odstrániť 0,5-1 cm ochranného náteru pozdĺž celého ostria z oboch strán a následne kosu ručne nakovať.

Ak sa vám nechce, alebo neviete ako na to nechajte to na nás. Kosu vám doručíme tak, aby ste s ňou mohli ihneď pokosiť váš trávnik, záhradu či lúku.


Mohlo by vás zaujímať?