Výrobcovia

Pretože ponúkame kvalitné výrobky od renomovaných výrobcov. 

SCHRÖCKENFUX

Rakúska spoločnosť založená v roku 1540 vyrába a exportuje do celého sveta kvalitné kosy, preslávané ako "rakušanky", už viac ako 475 rokov. 

Na rozdiel od väčšiny kôs na trhu, vyrábaných strojovo valcovaním, sú kosy od rakúskeho výrobcu ručne kované z tej najkvalitnejšej ocele. Vďaka tomu sú ľahké, pevné a dobre si držia ostrie. Rakúska kosa značky FUX je to najkvalitnejšie s čím môžete ručne pokosiť váš trávnik čí lúku. 


ZBIROVIA a.s. 

 je český výrobca ručného remeselníckeho náradia s tradíciou siahajúcou do roku 1860. V rámci svojho širokého výrobného programu sa venujú aj výrobe príslušenstva slúžiaceho na ručné naklepávanie tradičných kôs a kosákov. 

ROZSUTEC - Prírodný ostriacy kameň

Osličky Rozsutec sú vyrábané malou rodinou firmou z Terchovej s viac ako 30 ročnou tradíciou. Vďaka svojim výnimočným vlastnostiam sú prírodné brúsne kamene Rozsutec známe po celom svete. Stretnúť sa s nimi môžete v USA, Nemecku, Rakúsku, Švédsku, Francúzsku, Srbsku, Česku, v Maďarsku a inde.  

PICARD 

Popredný výrobca ručného náradia sídliaci od roku 1857 v Nemeckom Wupertale. V našej ponuke nájdete ich vysokokvalitné, robustné nákovy a kladivá na kovanie kosy.  

Partneri

Nikto nie je ostrovom samým pre seba a preto sa hrdo hlásime k projektom, ktoré majú zmysel a inšprirujú nás. 

FÁNDLYHO ZÁHRADA

Máte radi staré ovocné stromy? V tom prípade by ste určite mali sledovať Fándlyho záhradu. Ich činnosti zahŕňajú nielen záchranu starých odrôd ovocných stromov, ale aj organizovanie kurzov očkovania, prednášok s ovocinárskou tematikou a pozorovania netopierov za sprievodu odborníkov.

OOCR STREDNÉ SLOVENSKO

OOCR Stredné Slovensko podporuje kultúrny, spoločenský a športový život a zachovávanie prírodného a kultúrneho dedičstva. Ak chcete zažiť viac v našom kraji, určite pozrite na ich stránku.